Ai Yori Aoshi - recenze

3. května 2009 v 19:20 | Sui Nami | スィナミ |  AYA-info
Ai Yori Aoshi

Odkazy:AniDB ANN
Název japonsky:Ai Yori Aoshi
Název kanji:藍より青し
Název anglicky:Ai Yori Aoshi
Rok vydání:2002
Typ:TV série
Počet epizod:24
Přidáno dne:26.07.2008
Žánr: romantika, komedie, seien, vysoká škola, harém
RECENZE
Romantický sladký příběh o velké první lásce. Sakuraba Aoi byla ještě docela malé děvče, když jí její rodiče představili chlapce, který by se mohl jednoho dne stát jejím manželem. Ten den strávila Aoi příjemné odpoledne, na které dlouho vzpomínala. A do života odešla s tím, že si jednou vezme syna rodiny Hanabishi za manžela.
Celá léta se pilně učila, jak být svému vyvolenému dobrou ženou. Příběh začíná v den, kdy se Aoi vypravila za svou láskou na návštěvu. Na nádraží měla trochu problémy, naštěstí se jí ujal hodný chlapec, který jí pomohl (pokud si myslíte, že to určitě nebude jen tak, hádáte správně). Odvedl ji až na adresu, kde měl bydlet její vyvolený, ale tam bylo jen hřiště. Aoi z toho byla celá nešťastná, a tak ji její zachránce pozval k sobě, aby si trochu odpočinula. A tam podle Aoiina vyprávění a fotografie z dětsví zjistil, že ten koho Aoi hledá, je on sám (to jste určitě nečekali, že ne?)
Následuje několik společně strávených dní (počestně strávených, dodávám), během kterých se Aoi a Hanabishi Kaoru (tak se hrdina jmenuje) společně sbližovali. Tuto idylku jim ale zatrhla Aoiina rodina. Kaoru totiž od rodiny Hanabishi odešel, nutno říct, že k tomu měl dobrý důvod, a tak by jeho sňatek s Aoi nebyl rodině Sakuraba vůbec prospěšný. Ale tady si jemná a křehká Aoi rozhodla prosadit svou. A tak byla ona i Kaoru přestěhováni do velkého domu, kde k sobě nebudou mít tak blízko jako v malém bytě, a aby nedošlo ke skandálu, jejich hlídacím psem se stala přísná a striktní Miyabi-san, která v domě vládla pevnou rukou.

Jako by toho nebylo málo, později se do domu přistěhovala i Kaoruova (snad je to vyskloňované správně) kamarádka Tina, veselá Američanka, která se vrátila z cesty kolem světa, a další jeho spolužačka, nešikovná Taeko, která dostala úlohu jako hospodyně. Tyto dvě dívky ještě víc napomohly úloze, aby dům vypadal jako ubytovna. Později se ještě objevují dvě další dívky.
Dům plný děvčat a jediný kluk, nepřipomíná vám to něco? Pokud se vám vybavila Love Hina, jste na správné cestě. Některé scény jsou si trošku podobné, rovněž nějaký ten charakterový prvek by se dal srovnat. Love Hina je ale víc komediální, kdežto Ai Yori Aoshi je spíš více do romantiky, i když vtipných scének je tam taky požehnaně.
Pokud jste došli k názoru, že Ai Yori Aoshi je trochu idealistické, máte také částečně pravdu. Ale je to krásné, jemné a sladké anime. Má nádhernou kresbu. Navíc výborně vykresluje japonské zvyky. Aoi je typická japonská kráska, vždycky chodí oblečená v kimonu. (To pro mě bylo peklo v prvních dílech, jak já po nějakém tom kimonu také toužila:) Pokud jste fanoušci zamilovaných komedií, tak si tohle anime nesmíte nechat ujít.

zdroj recenze:www

Co se týče recenze, nikdo by to nenapsal lépe než ten Beldaran. Je to opravdu dobře vystihnuté a donce jsem byla mírně překvapena, že nejsem jediná, koho napadlo, že je to velmi podobné s anime Love Hina. ^o^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shin_ny Shin_ny | Web | 3. května 2009 v 21:27 | Reagovat

Nuáá to vypadá jako parádnííí anime, musím zařadit do seznamu xDD

2 Ayumi Ayumi | Web | 4. května 2009 v 17:39 | Reagovat

Raz možno zčnem kukať ale to je vo hviezdach XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama